NEWS
18.04.2024

Rozpoczynamy NEXT FEST! Powraca poznańska wiosna muzyczna

Witamy Was pierwszego dnia NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 z rozbuchanego muzyczną wiosną Poznania! Choć pogoda na to nie wskazuje, już za kilka godzin centrum miasta będzie tętnić życiem i dźwiękami, napędzane spacerującymi między scenami rozpromienionymi festiwalowiczami. Dołączajcie do nas czym prędzej – to już dzisiaj!

Startujemy! Właśnie rozpoczyna się druga edycja NEXT FEST Music Showcase & Conference, a także – symboliczne otwarcie sezonu koncertowego. Przez 3 dni w 16 lokalizacjach Poznania odbędzie się 130 koncertów debiutantów i doskonale znanych publiczności zespołów, a także 15 paneli dyskusyjnych o rynku muzycznym i 8 wydarzeń towarzyszących. Cały program festiwalu znajdziecie na stronie www.nextfest.pl oraz w aplikacji mobilnej NEXT FEST.

Koniecznie zaobserwujcie nas na TikToku – przez 3 dni będziemy nadawać na tym kanale NEXT TV! Rozmowy z artystami, podglądanie backstage’u, najświeższe informacje z życia festiwalu i dużo humoru 🙃 Znajdziecie nas pod nazwą @nextfestmusicshowcase!

To nie jedyny akord NEXT FEST, który będzie można usłyszeć w tym roku! Jedna z największych tras koncertowych Santander Letnie Brzmienia zaprasza debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage, która stanie na każdym z przystanków tegorocznego Santander Letnie Brzmienia. Kto zagra? Wszystko okaże się po tej edycji!

DZIŚ NA SCENACH

Bartek Królik fot. Bartosz Kordek(1).jpg

Na nextowym firmamencie w tym roku ponad 130 świecących gwiazd, które już dzisiaj rozświetlą poznańskie niebo. Kogo usłyszymy pierwszego dnia festiwalu? Na Placu Wolności zagrają: Kaśka Sochacka, autorka pokrytej platyną płyty „Ciche dni”, z której pochodzi m.in. singiel „Niebo było różowe” oraz Anna Rusowicz – w jej stylu nawiązującym do lat 60. i 70. zakochała się polska publiczność i branża. Przypominamy, że na Placu Wolności stanie także druga scena z programem otwartych koncertów, na które wstęp będą mieć wszyscy, bez względu na to, czy są uczestnikami NEXT FEST. Dziś przejmą ją artyści wyróżnieni podczas tegorocznego konkursu My Name Is Poznan. 

Na scenach klubowych zagrają dziś m.in.: trio nagrodzone Fryderykami Łona x Konieczny x Krupa; łączący funk, soul i rock Poluzjanci; Iwona Skv, czyli połowa duetu Rebeka, która zaczyna nowy, solowy projekt; elektroniczno-akustyczny kwartet Sonbird; jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia Rusina; powiew świeżości na polskie scenie elektropopu, czyli duet Jeszcze; Lordofon, który łączy rap z elementami muzyki gitarowej, od indie rocka po punk, a także zespół Steve Martins zakochani w rockowych klimatach. To tylko niewielki wycinek całego programu, zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

​LET’S TALK!

Trójce święta_NEXT FEST_fot. Dawid Majewski (4)(1).jpg

NEXT FEST to nie tylko koncerty. To również jedno z największych wydarzeń przeznaczonych dla szeroko rozumianej branży muzycznej. Część konferencyjną rozpoczniemy o godz. 16:30 spotkaniem z muzycznym reporterem, relacjonującym ostatnio rzeczywistość z tylnego siedzenia taksówki. Z Łoną, a także muzykami odpowiedzialnymi za brzmieniowy sukces albumu „Taxi” – Kacprem Krupą i Andrzejem Koniecznym – rozmawiać będzie Marcin Kostaszuk, Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Miasta Poznań. Na drugim panelu zadamy pytanie Czy AI może być autorem? – zmierzą się z nim: Michał Wiraszko (wokalista, autor tekstów, muzyk, menedżer kultury), Kuba Karaś (kompozytor, autor i producent), mec. Maciej Janik (adwokat, Wydział Prawny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) oraz prowadząca Agnieszka Samitowska (CEO Fenomen Lab, mentorka MusicTech Europe Academy).

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

4K7A3339.jpg

Jeśli koncerty i panele dyskusyjne, to nadal za mało – jesteśmy przygotowani! W programie znajdziecie również wydarzenia towarzyszące naszych partnerów i przyjaciół. Choć większość z nich odbędzie się w piątek i sobotę, to jutro odbierając opaskę festiwalową, koniecznie zajrzyjcie na giełdę winyli w CK Zamek. Znajdziecie pełne spektrum gatunków, limitowane wydania, pamiątki z koncertów i ciekawostki kolekcjonerskie.

MODA NA MUZYCZNĄ ZIELEŃ

CK Zamek_NEXT FEST 2023_fot. Dawid Majewski (4).jpg

W sezonie wiosna 2024 dominuje muzyczna zieleń. Zachęcamy do odwiedzin stoiska z gadżetami festiwalowymi. Można ubrać się całkiem FEST! Znajdziecie tam m.in. torby, szaliki, czapki i piny.

DOSTĘPNOŚĆ FESTIWALU – JESTEŚMY DLA WAS!

NEXT-30.jpg

Dokładamy wszelkich starań, by festiwal był dostępny dla jak największej ilości osób, także osób z niepełnosprawnościami. Z uwagi na mnogość wydarzeń odbywających się w wielu miejscach w Poznaniu, nie każdy klub jest odpowiednio dostosowany.

Zespół NEXTa rozpoznacie po identyfikatorach – znajdziecie nas zarówno w CK Zamek, jak i w każdym z klubów. Pytajcie nas o wsparcie lub informację w każdej wymagającej tego sytuacji. Jeśli chcecie skontaktować się z nami online, piszczcie na adres bilety@goodtaste.pl lub przez nasze social media.

SŁODKO-GORZKI SMAK LATA – OGŁASZAMY BITTERSWEET FESTIVAL 2025

MicrosoftTeams-image (32).png

Organizatorzy NEXT FEST, poznańska agencja Good Taste Production, ogłaszają nową markę festiwalu. W sierpniu 2025 roku do Parku Cytadela w Poznaniu powróci muzyka, a miasto zyska letni festiwal, jakiego w regionie jeszcze nie było. BITTERSWEET Festival – z międzynarodowym line-upem, spektakularnym miasteczkiem festiwalowym, bogactwem doświadczeń – ma ambicję, aby przywrócić wakacjom muzyczną ekscytację. Choć przed nami słodko-gorzkie wyczekiwanie, to organizatorzy zapewniają, że lato 2025 będzie pobudzające. Aby na bieżąco śledzić najnowsze ogłoszenia BITTERSWEET Festival, zaobserwuj festiwalowe profile w mediach społecznościowych i poczuj przedsmak przyszłego lata.

www.bittersweetfestival.pl
Instagram / Facebook @bittersweetmusicfestival