FAQ

Bilety

Gdzie kupię karnet?

Karnety są dostępne online w autoryzowanych platformach zakupowych Eventim.pl. Odradzamy zakup karnetów z drugiej ręki, ponieważ istnieje ryzyko nabycia karnetu fałszywego lub nieważnego.

Jakie wydarzenia obejmuje karnet?

Karnet upoważnia do udziału we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach NEXT FEST Music Showcase & Conference.

Nie mogę przyjechać na festiwal, czy mogę zwrócić bilet? 

Wielka szkoda… niestety zwrot biletów nie jest możliwy. Możesz przekazać go znajomej lub bliskiej osobie, która akurat będzie mogła z niego skorzystać. Dzięki temu sprawisz komuś wyjątkowy prezent, a zakupiony bilet nie przepadnie.

Festiwal

Gdzie wymienię karnet na opaskę festiwalową? Gdzie odbiorę akredytację?

Wymiana karnetu na opaskę oraz odbiór akredytacji odbywają się w centrum festiwalowym, które znajduje się w Centrum Kultury Zamek, w głównym hallu, ul. Święty Marcin 80/82.

Czy liczba miejsc na koncertach jest ograniczona? Niektóre kluby są bardzo małe.

Tak, każde miejsce, w którym odbywa się festiwal, ma ograniczoną liczbę miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa przy wchodzeniu na koncert, dlatego sugerujemy, żeby na najbardziej wyczekiwane koncerty przyjść możliwie jak najwcześniej.

Czy założenie opaski jest obowiązkowe? Czy mogę zdjąć opaskę? Co, jeśli ją uszkodzę? 

Wstęp na wydarzenia przysługuje wyłącznie osobom posiadającym nieuszkodzoną opaskę umocowaną na ręce. Z jednej opaski podczas całego festiwalu może korzystać tylko jedna osoba – nie ma możliwości przekazania opaski innej osobie. Uszkodzenie, zerwanie lub zgubienie opaski jest równoznaczne z brakiem możliwości uczestnictwa w imprezie. Osoba, która z wyjątkowych przyczyn jest zmuszona do ściągnięcia opaski, ma obowiązek zgłosić ten fakt w momencie wymiany biletu wstępu na opaskę. W takim wypadku organizator poinstruuje o procedurze otrzymania nowej opaski.

Czy mogę przekazać opaskę innej osobie, jeśli nie biorę udziału w całości festiwalu? 

Opaska jest przeznaczona tylko dla jednej osoby, której jest zaciskana na nadgarstku, co uniemożliwia przekazanie jej komuś innemu. Wejście na teren imprezy jest możliwe tylko z nienaruszoną, oryginalnie zaciśniętą opaską.

Jakich przedmiotów nie wolno wnosić na teren festiwalu? 

Przede wszystkim przedmiotów niebezpiecznych lub stwarzających takie ryzyko. Dokładną listę przedmiotów zakazanych znajdziecie w regulaminie festiwalu. Pamiętajcie, że obowiązuje także zakaz wnoszenia własnego jedzenia i picia, środków odurzających, krzeseł, leżaków, selfie sticków, deskorolek, rolek, wrotek oraz parasoli z metalowym zakończeniem. Nie ma także możliwości zabrania profesjonalnych aparatów z wymienną optyką bez uzyskania wcześniejszej akredytacji.

W jaki sposób można dotrzeć na festiwal? Jak przemieszczać się między lokalizacjami festiwalu? 

Kluby oraz przestrzenie, w których odbywa się festiwal, są zlokalizowane w centrum miasta. Poszczególne kluby dzieli od siebie kilka minut spacerem, a niektóre kluby są zlokalizowane na tej samej ulicy. Z Dworca Głównego PKP do CK Zamek można dojść w 15 minut, a na pl. Wolności w 20 minut. Przed festiwalem zostanie udostępniona publiczności aplikacja, która umożliwi przemieszczenie się między lokalizacjami festiwalu.

Czy festiwal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami? 

Dokładamy wszelkich starań, by udział w festiwalu był komfortowy dla wszystkich, dlatego zawsze możecie liczyć na pomoc i wsparcie obsługi na miejscu. Jeśli macie szczegółowe pytania lub określone potrzeby, serdecznie prosimy o kontakt e-mailowy na adres: bilety@goodtaste.pl – wcześniejsza informacja o waszej obecności pozwoli nam się odpowiednio przygotować. Dodatkowo każda osoba z niepełnosprawnością może wejść na jeden bilet z osobą towarzyszącą – ten zamiar należy także zgłosić na podany wyżej adres e-mailowy.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami różnią się w zależności od możliwości technicznych danego miejsca wydarzenia. Centrum festiwalowe jest w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Czy dzieci mogą uczestniczyć w festiwalu bezpłatnie? Do którego roku życia?

Dzieci do lat 6 mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna, który ma ważny bilet wstępu. Rodzic lub opiekun prawny są zobowiązani do posiadania dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.

inne

Jak zdobyć akredytację i nawiązać współpracę mediową? 

Jeżeli reprezentujesz media, odezwij się do załogi biura prasowego i zgłoś po akredytację. Zgłoszenia należy wysyłać z wyprzedzeniem – pod adres e-mailowy: media@nextfest.pl. Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania z akredytacji zostaną przekazane e-mailowo.

Czy mogę zabrać profesjonalny sprzęt foto/wideo do użytku prywatnego?

Korzystanie z profesjonalnego sprzętu fotograficznego jest dozwolone tylko przez osoby do tego akredytowane. Możesz uwiecznić festiwalowe momenty w celach prywatnych.

Czy mogę zgłosić się jako wolontariusz do pomocy przy festiwalu?

Tak, jeśli chcesz współtworzyć z nami tegoroczną edycję festiwalu, wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej http://nextfest.pl/wolontariat.