NEWS
19.04.2024

Poznań znów się zazielenił! Pierwszy dzień NEXT FEST za nami!

Kultowy polski zespół śpiewał, że świat zamigotał tysiącem barw. Nam wystarczyła jedna, zielona i wiele jej odcieni, żeby rozkręcić poznańską muzyczną wiosnę. Za nami pierwszy dzień trzydniowego NEXT FEST Music Showcase & Conference, pierwsze koncerty, pierwsze panele dyskusyjne i kilka tysięcy wydanych opasek uczestników. Centrum Poznania tętni życiem, zjechali się przedstawiciele branży, debiutanci i gwiazdy polskiej sceny. Jak bawił się NEXT FEST w czwartek?   

Na głównej scenie na Placu Wolności Kaśka Sochacka stworzyła nostalgiczny, refleksyjny nastrój śpiewając swoje najbardziej znane utwory i uzupełniając set nowościami. W Sali Wielkiej CK Zamek Poluzjanci zaprezentowali premierowy materiał, który jak mówił ze sceny Kuba Badach, czeka już tylko na oficjalne wydanie. Również Sonbird przywieźli na NEXT FEST nowości, których mogli posłuchać uczestnicy i uczestniczki w wypełnionym po brzegi Blue Note.

Długa kolejka ustawiła się też przed Sceną ZAiKS-u w Lokum, gdzie zagrali Ala Zastary, a pierwsze zagraniczne showcase’y zabrzmiały na scenie na Dr. Martens Made Strong Stage Dragon Social Club, gdzie MK’One doprowadził słuchaczy do wzruszenia.

O tym się mówi! 

  • „Nie ukrywamy, że showcase Anteny krzyku to nasz ulubiony” – Tematy Tematy  
  • „Mega cool jest to, że mogę sobie posprawdzać muzę, której na co dzień bym nie słuchał. Super było” – Dominik Kossowski  
  • „Nie będę kłamać – czekałam dziś najbardziej na Lordofon i bawiłam się świetnie” – Sara Migaj, WLKM.pl  
  • „Dużo ludzi, ale fajnie Was posłuchać” – Robert Juzala o koncercie Sonbird w Blue Note. „A na Lordofon to już w ogóle tłumy”. 
  • „Polski Nick, Porter i Maleńczuk w jednym! Ciekawe” – Karina Nicińska z RMF Maxx o Penthouse  
  • „Top of the top” – Zuza Muszalska o Oiee  
  • „Kiedy Lordofon odpala na Next Fest to człowiek od razu czuje się młodszym millenialsem” – Kinga Pląskowska  
  • „I to się nazywa powrót!” – Smutne Piosenki o Sonbird  
  • „Już czekam bardzo na tę płytę” – Asia Rybka-Sołtysiak o Poluzjantach   

Long awaited fruit is the sweetest 

Właśnie ogłosiliśmy nowy festiwal! BITTERSWEET Festival odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia 2025 roku w zielonym sercu Poznania. Na terenie Parku Cytadela staną sceny, na których zagrają zagraniczni headlinerzy i rodzime gwiazdy. Na NEXT FEST znajdziecie przestrzenie inspirowane festiwalem. Już teraz obserwuj festiwal na Instagramie i Facebooku @bittersweetmusicfestival. Zapisz się też do newslettera na www.bittersweetfestival.pl

Spring Grooves z ANIA KRUK 

Jednym z partnerów tegorocznej edycji NEXTA jest marka ANIA KRUK, która stawia na różnorodność i niezależność. Artyści i przedstawiciele branży otrzymują charakterystyczne bransoletki, nawiązujące do festiwalowego symbolu, buźki.  

Zabawa, zabawa… w Strefie Jelenia na afterparty

CO DZIŚ W PROGRAMIE?

Poznańska legenda i artysta na szczycie   

Piątek na Placu Wolności to koncert poznańskiej legendy muzyki rockowej, Małgorzaty Ostrowskiej i będącego obecnie na szczycie, uwielbianego przez miliony, Vito Bambino. Małgorzata Ostrowska powraca z nowym materiałem, który premierowo zabrzmi właśnie na NEXT FEST, a Vito Bambino promuje przebojowy album Pracownia. Oprócz nich, na dostępnej dla każdego scenie My Name Is Poznań, zaprezentują się Młody Żmija, Color Blue oraz Valerka x Siwa x Max Klem.  

Debiuty, debiuty

Muzyczny piątek rozpoczyna koncert Młodego Żmii na scenie My Name Is Poznań na Placu Wolności. Klubowe koncerty startują od 18.30, a na naszych scenach usłyszycie m.in. Obijalskiego w Muchos, Julię Kamińską w Sali Wielkiej CK Zamek, Múlk na Dr. Martens Made Strong Stage Dragon Social Club, Anię Grr & Paszkę na Scenie ZAiKSu w Lokum, Jacko Brango w Barock Club, Mateckiego w Blue Note oraz Sarę James w Tamie, Niemoc RMX w Blue Note, Dimona na Dr. Martens Made Strong Stage Dragon Social Club, a Avi zwieńczy koncertowy dzień w Tamie.  Nie zapominajcie o naszej aplikacji, dostępnej na systemy Android i iOS, w której harmonogram wszystkich koncertów i konferencji, najświeższe informacje, mapka i ważne powiadomienia!  Warto zaglądać też na www.nextfest.pl.

Szczypta wiedzy i pigułka inspiracji  

Drugiego dnia festiwalu część konferencyjną rozpocznie rozmowa o prawie w muzyce w ramach panelu Znaj swoje prawa z mec. Marcinem Barańskim, Tomaszem Plutą i mec. Maciejem Jankiem. Następnie panel Kultura w mieście, miasto w kulturze, który poprowadzi dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu Przemysław Kieliszewski, z gościnnym udziałem Doroty Serwy (Dyrektorki Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie), Tomasza Koniora, architekta i urbanisty z Konior Studio oraz Karoliną Korusiewicz, dyrektorką biura obsługi imprez i marketingu Tauron Arena Kraków. Również dziś zapraszamy na panel Regulacja odbiornika: Branża muzyczna a zdrowie psychiczne z Oliwią Ziębińską, terapeutką uzależnień i współuzależnienia w roli prowadzącej oraz Pawłem Krawczykiem, producentem i gitarzystą grupy Hey, Wojtkiem Friedmannem, fotografem i Dawidem Karpiukiem, liderem grupy Dziwna Wiosna.  

Popołudniem odbędzie się panel Młodzi i Muzyka. Jak zdobyć uwagę Gen Z? W jaki sposób dotrzeć do młodych odbiorców?, który poprowadzi Novika. Jej gośćmi będzie Maria Wierzbicka-Trkowska, socjolożka i antropolożka kultury, Alex Kubaczewski, właściciel grupy Time For Friends/Biletomat oraz Hubert Grupa, kierownik i redaktor prowadzący redakcji Muno.pl.

Spragnionym jeszcze większej dawki wiedzy przypominamy, że piątek to też panel ZPAV dla początkujących z dyrektorem zarządzającym ZPAV, Bogusławem Plutą, Monika Jadczuk, kierownik działu repatycji ZPAV oraz Anną Jaśkielewicz, kierownik działu rozwoju rynku ZPAV oraz panel Festiwal w trybie zmian, któremu patronuje Eventim. Poprowadzi go Katarzyna Nalepińska, dyrektor sprzedaży Eventim, a jej gośćmi będą Tomasz Rawski z Live., Marek Szymański z Good Taste Production oraz Anna Pruszyńska z Olsztyn Green Festival.  

Uczestnicy NEXT FEST, którzy dostali się na warsztaty będą mogli Sklejać słowa z Weroniką Serocką oraz jej gośćmi, Pauliną Przybysz i Łoną, a chwilę później rozpocząć dwuczęściowy warsztat fotograficzny z KADR.org pod okiem fotografów – Macieja Lachowicza, Tomka Górzyńskiego i Rafała Górzyńskiego.

You Gonna Look Good On The Dancefloor 🙃

Słońce czy deszcz, upał czy chłód, redakcja Radia Nowy Świat zaprasza na Plac Wolności na silent disco. Startujemy punktualnie o godzinie 22.00. Pod gołym niebem będzie na Was czekała Marcelina Słomian, Mateusz Andruszkiewicz, Maciej Janowski, Marcin Mann i Fisz! Gotowi na zabawę do 2.00 nad ranem?