NEWS
20.04.2024

Co za wieczór, co za noc! POZAMIATANE! Drugi dzień NEXT FEST za nami

Intensywny piątek rozpoczął się od części panelowej i warsztatowej. Od rana w Zamku było tłumnie, wesoło, zielono i wszystko miało sens. Panele dotyczące praw w produkcji muzycznej, kultury w mieście, zdrowiu psychicznym i młodych w muzyce zbierały widzów głodnych eksperckiej wiedzy branżowej. W części warsztatowej songwriterzy „sklejali słowa”, w tym samym czasie inni uczyli się robić zdjęcia pod okiem najlepszych z najlepszych, czyli legendarnego KADR-u.

Wieczorna aura martwiła uczestników i organizatorów, pogoda wszak sprawiała wrażenie niezdecydowanej, ale nie powstrzymało to najwytrwalszych z widzów, tłumnie zebranych pod scenami na Placu Wolności. Uśmiechaliśmy się podniesieni na duchu koncertami charyzmatycznej Małgorzaty Ostrowskiej i kojącego nerwy Vito Bambino. Sala Wielka CK Zamku pękała w szwach na koncercie Julii Kamińskiej, która tak bardzo zaskakuje! Podobnie gęsto było podczas koncertu jucho, która czaruje głosem, dźwiękami fortepianu i…całą sobą. Karaś/Rogucki na tej samej scenie przysmażyli już gitarowo ku uciesze coraz bardziej rozgrzanych festiwalowiczów! Nie mniej działo się na scenie ZAIKS-u w Lokum, Dr Martensa w Dragonie czy w Blue Note, gdzie z euforycznym odbiorem spotkał się gig Niemocy! „Trzeba ich usłyszeć na żywo” – mówiło nocą miasto. Na koncercie Sary James pojawił się gość niespodzianka – Igor Herbut, a nieco później Tonfa w Schronie i Avi w Tamie ukontentowali miłośników odjechanego rapu. Na Placu Wolności trwało już wtedy Silent Disco mixowane przez dziennikarzy Radia Nowy Świat.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

A w Strefie Jelenia impreza galopowała w swoim rytmie nocnego szaleństwa.

Jeleń 1 .jpg
Jeleń 2 .jpg
Jeleń 3 .jpg

W LISTACH PISZECIE

  • Świetnie bawiłam się na koncertach! Lubię takie eventy! – mówi Soymegi
  • Sara James! Fajnie było usłyszeć na żywo. BLUE brzmi magicznie – pisał Dominik Borkowicz
  • “Nowe aranże brzmią świetnie! Oskar Cyms! Gratuluję ekipo. Przed nami dobry sezon” – Dominik
  • “Fajnie oglądać jak LOR przez lata rozkwitł od domowych koncertów w Krakowie i powagi na scenie do pełnego luzu i zabawy <3 Dziewczyny robią cudowny klimat i mogłabym iść na ten koncert nawet 17 razy” – Justyna Borycka
  • “No i dużo fajnych spotkań, między innymi z Igą Postą, która daje mi dobry vibe i mam nadzieję usłyszeć Igę niebawem na większych festiwalach” – cieszyła się Magdalena.
4.jpg
6.jpg

Przeprowadziliśmy kilkanaście wywiadów z ludźmi świata kultury, rozrywki i mediów oraz z artystami i artystkami NEXT FESTA. Pytaliśmy – Why Next?
Marcin Bąkiewicz, redaktor naczelny Antyradia zdradził nam dlaczego.

Dla mnie to najważniejszy festiwal showcase’owy, impreza na którą czekam cały rok. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, bo to okazja do tego, żeby usłyszeć wielu ciekawych artystów, posłuchać mądrych ludzi, pospotykać się. To przede wszystkim szansa dla ludzi, którzy tworzą, żeby się pokazać, a dla nas okazja, żeby posłuchać tych, którzy są jeszcze nieodkryci. To też dla mnie ważna impreza od strony networkingowej, mogę porozmawiać z różnymi osobami, odświeżam znajomości, dobrze spędzam czas.

WHAT’S NEXT?

Przed nami ostatni dzień (jak to szybko leci) NEXT FESTA! Co w programie? Paneli branżowych i warsztatów ciąg dalszy. Porozmawiamy o małych wytwórniach, scenicznym savoir vivre i muzycznym brandingu. Ebilet zaprasza na panel Kierunek: SOLD OUT – jak to zrobić? To spotkanie odbędzie się w Sali Audiowizualnej!

Wieczór zapowiada się wow! Główną scenę Placu Wolności o 19.00 przejmie Kasia Lins, artystka niezwykle inspirująca. Na tej samej scenie postanie wulkan braci Kacperczyk. Ja jestem Kacperczyk, wy jesteście Kaceprczyk. Pamiętamy! Na Placu Wolności grać będzie też druga scena – ESTRADA STAGE – na której zagrają Gree, Gypsy and the acid queen i Odet/Szatt.

nxt2.png

NO I CO JESZCZE?

O 16.00 zapraszamy na premierowy pokaz filmu „Lemon – take what you need”. Film powstał z okazji 10-lecia zespołu. Nie możemy się doczekać!
Od tej samej godziny na WERNIX zaprasza Santa Grafika. To najkrócej mówiąc inicjatywa zderzająca sztukę i muzykę elektroniczną, gdzie granice pomiędzy wernisażem a imprezą rozmywają się w niepowtarzalnym klimacie ulubionego niebieskiego klubu ŚLINA.

To nie koniec. Na tegorocznym NEXT FEST wydarzy się coś bezprecedensowego. W centrum Poznania będzie kursował specjalny next festowy tramwaj, w którym swój 5-godzinny set dj-ski zagra duet Nimm2. Tramwaj kursuje od 18.00 na trasie Pl. Wielkopolski – Gwarna – Marcinkowskiego – Most Teatralny – rondo Kaponiera – Marcinkowskiego – Pl. Wielkopolski. Wsiadajcie bez biletu!

fest.png