NEWS
22.04.2023

Za czym ta kolejeczka stoi? Jesteśmy już na półmetku NEXT FEST [GALERIA I WIDEO] 

Drugi dzień NEXT FEST za nami! 40 koncertów, 5 paneli, kilka tysięcy uczestników. Piątek rozpoczęliśmy jeszcze wcześniej, bo już o 10.30 Kino Pałacowe CK Zamku wypełniło się pierwszymi delegatami na panelu Artysta – Manager – Wytwórnia – trójca święta czy trójkąt bermudzki? Tego samego dnia zaproszeni goście, dziennikarze, artyści i przedstawiciele wytwórni muzycznych dyskutowali m.in. o rynku managerskim, o promocji radiowej i przyszłości ticketingu podczas 4 paneli: 

  • Jak zmieniał się rynek managerski począwszy od przemian ustrojowych w Polsce? 
  • Czy radio nadal może wypromować artystów? 
  • Bilet w jedną stronę – przyszłość ticketingu 
  • Warsztat Radia Afera „Sztuka wywiadu” 

NEXT FEST obecny był też w radiu! Prosto z Centrum Festiwalowego dziennikarze Radia 357, Czwórki, Meloradia, Radia Afera i Radia Nowy Świat prowadzili audycje na żywo, a plenerowe studia pełne były muzycznych gości.

 W piątek odpaliliśmy też Perła Feel The Beat Stage i emuze.me Stage na Placu Wolności! Zagrali: Julia Pietrucha i Ralph Kaminski.

W piątek odpaliliśmy też Perła Feel The Beat Stage i emuze.me Stage na Placu Wolności! Zagrali: Julia Pietrucha i Ralph Kaminski.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się m.in. spotkania networkingowe: Poznajmy się, Branżo! we współpracy z Tak Brzmi Miasto w klubie Blue Note w formule „standing speed-meetingu” i „Networking Drinks – powered by TicketSwap”. 

Wieczór zakończyło Silent Disco Radia Nowy Świat. Za deckami stanęli: Marcelina Słomian, Mateusz Andruszkiewicz, Maciej Jankowski, Marcin Mann i Adam Stasiak. 

Co dziś przed nami? Okazja do kolejnych spotkań podczas 3 paneli (Warsztat Spotify – Spotify for Artists Masterclass, The Future Forum: NFT, Blockchain, Metaverse i technologia Web 3.0, czyli o romansie sztuki z przyszłością i Warsztat emuze.me – Twoja kariera, na Twoich zasadach) i oczywiście koncerty! A jest w czym wybierać, ponieważ w 15 lokalizacjach wystąpi ponad 40 artystów i artystek, w tym m.in. Nosowska z nowym materiałem, Mery Spolsky, Igor Herbut, Bartek Królik, Ignacy, Jamal czy Kamp! 

Najnowsze informacje można znaleźć na profilach NEXT FEST na Instagramie, Facebooku, na stronie www.nextfest.pl oraz w festiwalowej apce (Next Fest – Aplikacje w Google Play lub App Store. Posłuchaj też festiwalowej playlisty na: Spotify – Next Fest 2023. Przypominamy, że w zaprzyjaźnionych punktach gastronomicznych czekają na Was specjalne oferty i zniżki!  

📸 Maciej Chomik / Karol Podgórski / Dawid Majewski

 Zobacz relację wideo z drugiego dnia NEXT FEST!

Z kim widzimy się dzisiaj? 🙂