NEWS
15.02.2024

WIOSNA NA HORYZONCIE, CZAS WRZUCIĆ CZWARTY BIEG… I CZWARTE OGŁOSZENIE

Wielu z nas z utęsknieniem wypatruje pierwszych oznak wiosny, a ta już zaczyna jawić na horyzoncie. A skoro wiosna, to oczywiście NEXT FEST Music Showcase & Conference w Poznaniu! Nie ma co zwlekać czas przedstawić czwarte ogłoszenie! 

Schowajcie zimowe płaszcze i grube szaliki, zadbajcie o wygodne buty i lekkie kurtki –  już 18-20 kwietnia wiosna zapanuje w sercach i na ulicach Poznania, gdzie odbędzie się druga edycja NEXT FEST Music Showcase & Conference! 

Dotychczas ogłoszony skład wygląda imponująco – Vito Bambino, Kacperczyk, Kasia Lins, Karaś/Rogucki, Lordofon i Sara James, a prócz nich rzesza debiutantek i debiutantów. 

NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 IV ogłoszenie 

Nie ma ani przypadku, ani przesady w tym, że to ona jest współautorką powrotu r’n’b na polskie salony. Po świetnie przyjętym debiucie, a następnie przebojowym, znakomitym „iDeali kooperacjach z Taco Hemingwayem czy Błażejem Królem, Rosalie. pokazała niesamowitą dojrzałość i wrażliwość na albumie „Motherlode”. Obserwowanie jej ewolucji jest fascynujące samo w sobie. 

Niesamowite jest to, jak sięgając po to, co najlepsze w przeszłości, Ania Rusowicz dała nam coś, co kreuje współczesność. W jej unikatowym stylu osadzonym w inspiracjach latami 60. i 70. zakochała się polska publiczność i branża, nagradzając ją aż czterema Fryderykami. Najnowszy album wokalistki i kompozytorki ma ukazać się wiosną tego roku. 

Od lat bezdyskusyjnie jeden z najciekawszych projektów na polskiej scenie alternatywnej. Coals zbudowali swój fenomen na nieoczywistym brzmieniu, które docenione zostało zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Umiejętnie lawirując między gatunkami i nie ograniczając się w brzmieniu i formie, Kacha i Lucassi stworzyli unikatowy styl, którego nie da się ani zaszufladkować, ani nie docenić. 

Dziwna Wiosna to zdecydowanie powiew świeżości w muzyce, huragan nieoczywistości na scenie, czego potwierdzeniem jest renoma jednego z najlepszych współczesnych zespołów na żywo w Polsce. Warszawskie trio udowadnia, że w brzmieniu na pograniczu rock’n’rolla i grunge’u drzemie niewyczerpalne źródło inspiracji. 

Ma 18 lat, a szerokimi muzycznymi horyzontami zawstydza dużo starszych zawodników na rapowej scenie. Pochodzi z Poznania, ma afrykańskie korzenie, a w jego brzmieniu mieszają się trap, drill, jersey, amapiano, afro beats czy r’n’b.  Mimo młodego wieku Bango Balenci zdążył już zaliczyć współpracę z Alberto i Josefem Bratanem oraz udział w akcji 2115 RISK TAKERS. 

Od chwili debiutu, Jagoda Kret zachwyciła słuchaczy i krytyków niezwykłą charyzmą i porywającym brzmieniem, dzięki czemu udowodniła, że muzyka gitarowa wciąż może dostarczać nowych idoli i idolek. Nowy album nadchodzi, a Jagoda Kret dopiero się rozkręca! 

Suma doświadczeń wszystkich osób mających swój udział w projekcie KiM, musiała przynieść efekt w postaci brzmienia niezwykle dopracowanego i oryginalnego. Dojrzały tekstowo, bogaty brzmieniowo i pozbawiony ucieczek na skróty pop to dziś rzadkość.  

Pojawili się na scenie znienacka i szturmem zaskarbili sobie sympatię klubowiczów swoich bezkompromisowym podejściem do muzyki tech house. Jako KOREA, Boarding Pass i Theo Kojak odkładają na bok powagę i stawiają na autentyczność, dzięki czemu ich sety pełne są spontaniczności i żywiołowej energii. 

Wesołe melodyjki, smutne krzyczenie i szybkie riffy, a do tego wszyscy piękni, wszyscy uzdolnieni – w taki sposób opisują się muzycy zespołu SIDING, w skład którego wchodzą członkowie takich projektów jak Revive, Apatia, Róża Luksemburg czy Late Nights. Nostalgiczno-hardcore’owo-punkowy miks dla wrażliwców – poznańska formacja rozgrzewa serca, podobnie jak atmosferę pod sceną. 

Aleksandra Borak-Pietrzak, obecna na scenie od kilkunastu lat, to liderka zespołu nastroje, autorka tekstów i kompozytorka. W solowej odsłonie swojej twórczości, jako Olka zgrabnie wplata do alternatywnego, akustycznego popu ambitny songwriting, który w nieoczywisty sposób opowiada o uniwersalnych sytuacjach. 

NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 bilety 

Przypominamy NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Karnety na festiwal i bilety upoważniające do udziału w koncertach na Placu Wolności są już dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl. Bilety na koncerty na Placu Wolności można też kupić na www.ebilet.pl