NEWS
10.04.2024

Scena Dr. Martens Made Strong w Dragon Social Club na NEXT FEST. Łączymy światy muzyki i ikonicznego designu 

Jednym z partnerów tegorocznej edycji NEXTA jest marka Dr. Martens, która stawia na oryginalność, ponadczasowość i trwałość. Współpraca ta nie jest przypadkowa – słynne Docsy przeszły długą drogę, zanim na stałe zagościły w świecie mody. Dziś nie rozstają się z nimi nawet największe gwiazdy, a artyści upodobali je sobie już kilkadziesiąt lat temu. I trudno się temu dziwić – buty marki Dr. Martens stanowią symbol indywidualizmu i wyrażania siebie, w dodatku doskonale uzupełniają każdą stylizację.  

Moda i muzyka to nieodłączne elementy kultury, które nie tylko kształtują naszą percepcję i definiują nasze doświadczenia, ale także wzajemnie się inspirują i przenikają, tworząc niepowtarzalne narracje artystyczne. Ta symbioza między modą a muzyką stała się kluczowym elementem wyrażania tożsamości, osobowości i emocji dla milionów ludzi na całym świecie.  

W tym roku do grona partnerów festiwalu dołączyła marka Dr. Martens, która objęła patronat nad sceną w klubie Dragon Social Club. Na Scenie Dr. Martens Made Strong wystąpią artyści, którzy prezentują różne style muzyczne: Seeme, Iwona Skv, Jan Marczewski, Zieliński, Wiśniosz, Dimon, Kim, Mulk czy Mk’One. Celem tego legendarnego brandu jest wspieranie artystów, którzy są na początku swojej kariery muzycznej i dzielą wartości ważne dla marki: odwagę w wyrażaniu siebie i niezależność.  

Dr. Martens to marka, która od lat kojarzona jest z muzyką, a na przestrzeni lat stała się ikoną dla wielu subkultur. Klasyczne modele 1460 i 1461 można zobaczyć zarówno na nogach headlinerów wstępujących na scenach festiwalowych całego świata, początkujących muzyków, grających w kameralnych klubach, jak i fanów, którzy za nimi podążają.   

Kultowe buty Dr. Martens znane są z niezawodnej jakości, ikonicznego designu i niepowtarzalnego stylu, który od lat kształtuje modową scenę, inspirując jednocześnie artystów i miłośników mody do wyrażania swojej autentyczności i indywidualności.  

NEXT FEST Music Showcase & Conference w Poznaniu to trzydniowe wydarzenie muzyczne, z programem spadkobiercy i jednocześnie następcy festiwalu Spring Break. To kilkanaście klubów, sceny plenerowe, koncerty, panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące, warsztaty – wiosną Poznań staje się muzyczną stolicą Polski – tyglem łączącym muzykę i ludzi, emocje i wiedzę, wrażenia i doświadczenia. Tutaj krzyżują się drogi publiczności i delegatów – artystów, artystek, managerów, dziennikarzy, przedstawicieli wytwórni czy instytucji kultury – tysięcy ludzi kochających muzykę. To oni są fundamentem NEXT FEST i tworzą to wydarzenie. 

NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 – bilety     

Przypominamy NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Karnety na festiwal i bilety upoważniające do udziału w koncertach na Placu Wolności są już dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl. Bilety na koncerty na Placu Wolności można też kupić na www.ebilet.pl.  

Najnowsze informacje znajdują się na profilach NEXT FEST na Instagramie, Facebooku, TikToku oraz na stronie www.nextfest.pl.     

Organizatorami wydarzenia są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Wydarzenie finansowane jest ze środków budżetowych Miasta Poznań. Współorganizatorem wydarzenia jest Teatr Muzyczny w Poznaniu. Partnerem strategicznym jest CK Zamek w Poznaniu. Partnerami wydarzenia są: Ania Kruk, Estrada Poznańska, PayPo, Veolia, Zaiks. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Rozwój Sektorów Kreatywnych.