NEWS
04.04.2024

Scena debiutantów NEXT FEST Stage na Santander Letnie Brzmienia! 

Muzyczne emocje tego lata wymykają się wszelkim granicom. Jedna z największych tras koncertowych Santander Letnie Brzmienia łączy siły z NEXT FEST Music Showcase & Conference i sprawdza, co nowego dzieje się w polskiej muzyce. Aktywizując miejską przestrzeń i nawiązując współprace z lokalnym środowiskiem, organizatorzy letniej trasy festiwalowej zapraszają debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage.   

O tym, kto zagra na NEXT FEST Stage zadecydują organizatorzy Santander Letnie Brzmienia, wybierając artystów i artystki, którzy występują na NEXT FEST Music Showcase & Conference. Wybranych debiutantów będzie można posłuchać na każdym z przystanków Santander Letnie Brzmienia. NEXT FEST Stage, jako integralna część jednego z największych letnich festiwali w Polsce, może stać się trampoliną do kariery dla tych, którzy powoli budują swoją muzyczną obecność. W ten sposób Santander Letnie Brzmienia włącza się w promocję młodych twórców, którzy w niedalekiej przyszłości mogą stanąć na głównej scenie największych festiwali w kraju.  

Artyści, którzy zagrają na NEXT FEST Stage wystąpią obok największych polskich gwiazd, jak Mrozu, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Zalewski, Kacperczyk czy Nosowska.  

Letnie Brzmienia zrodziły się z potrzeby bycia razem i wspólnego doświadczania muzyki w czasie pandemii COVID-19 w 2020 roku. Początkowo była to seria wakacyjnych, plenerowych koncertów w największych polskich miastach. Po 3 latach trasa zmieniła formułę z pojedynczych koncertów na festiwalowe weekendy. Od 2023 roku pozytywne wibracje Letnich Brzmień wspiera Santander Bank Polska jako sponsor tytularny wydarzenia i główny współorganizator festiwalu.  

Od 2 lat Santander Letnie Brzmienia tworzą autorski, muzyczny kolektyw BABIE LATO, który pokazuje, jak różnorodną energię mają kobiety. Każda odsłona projektu łączy się z premierą singla oraz teledysku. Liderką i pomysłodawczynią premierowej odsłony BABIEGO LATA w 2023 roku była Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy Mery Spolsky, Bovską, Margaret i Zalię. Projekt w 2024 roku należy muzycznie do Brodki, która została jego liderką, oraz zaproszonych przez nią artystek Margaret i Rosalie.  

www.letniebrzmienia.pl