NEWS
23.04.2023

Poznań muzyczną stolicą Polski przez 3 dni! [GALERIA]

Jedno z największych wydarzeń dla szeroko rozumianej branży muzycznej dobiegło końca. Za nami 120 koncertów w 15 lokalizacjach i część konferencyjna, czyli 7 paneli dyskusyjnych i 3 warsztaty. Do tego wydarzenia towarzyszące, w tym spotkania networkingowe, after parties, silent disco i secret party! Przez 3 dni Poznań był muzyczną stolicą Polski, do której zjechało kilkuset delegatów – artystów, managerów, dziennikarzy, przedstawicieli wytwórni i instytucji muzycznych. Łącznie gościliśmy kilka tysięcy osób! 

Długo czekaliśmy na powrót wiosny, nie tylko tej astronomicznej, lecz także tej muzycznej. Tegoroczną wiosnę można nazwać przebudzeniem do wspólnego działania i odkrywania, do integracji i wymiany doświadczeń. Nie dadzą nam tego kolejne webinary czy pojedynczo organizowane koncerty. Jest potrzebna koncentracja wszystkich tych zjawisk tu i teraz. Pozytywny tygiel, w którym łączą się muzyka i ludzie, emocje i wiedza, wrażenia i doświadczenia – NEXT NEXT FEST Music Showcase & Conference. 

Wśród headlinerów festiwalu znalazły się czołowe postacie polskiej sceny muzycznej, w tym m.in. Mrozu, Ralph Kaminski Margaret, Nosowska i Julia Pietrucha. Przed poznańską publicznością wystąpili też m.in. Jamal, Bartek Królik, Mery Spolsky, Igor Herbut, Piotr Zioła, Kamp! i Sorry Boys. Najważniejsza podczas NEXT FEST była jednak jest jednak strefa obiecujących debiutów. To właśnie podczas festiwalu wielu artystów zaprezentowało swoje premierowe materiały. Łącznie przez 3 dni zagraliśmy 120 koncertów w całym mieście! 

Korzystając z okazji, iż przedstawiciele i przedstawicielki różnych profesji w obrębie tego samego rynku zjawili się w Poznaniu, postanowiliśmy wykorzystać tę szansę w efektywny dla wszystkich sposób. Zależało nam na tym, aby część konferencyjna była przede wszystkim przestrzenią do dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń, analizowania zjawisk i trendów oraz networkingu. To także znakomita okazja, by wejść do branży i poznać ludzi, z którymi chce się współpracować. 

O NEXT FEST mogliście usłyszeć w radiu nie tylko przed wydarzeniem. To z Centrum Festiwalowego w CK Zamku swoje audycje prowadzili dziennikarze Radia Nowy Świat, Meloradia, Czwórki, Afery i Radia 357. 

Specjalnie dla Was stworzyliśmy festiwalową apkę – muzyczny przewodnik, w którym mogliście tworzyć indywidualne plany dnia i kreślić własne ścieżki najbardziej interesujących spotkań, warsztatów i koncertów podczas NEXT FEST. To w ten sposób informowaliśmy Was też o spontanicznych akcjach takich, jak na przykład… secret party Kuby Karasia. 

Pamiętajcie też o naszych mediach społecznościowych! Zaglądajcie na profile NEXT FEST na Instagramie i Facebooku. Wracając wspomnieniami do tegorocznej, premierowej odsłony wydarzenia słuchajcie naszej festiwalowej playlisty na Spotify – Next Fest 2023


Dzięki, że razem z nami sprawiliście, że festiwalowa wiosna rozkwitła w Poznaniu. 

Do zobaczenia na muzycznym szlaku! 

📸 Maciej Chomik / Karol Podgórski / Dawid Majewski

PS MAKE SPRING GREAT AGAIN (:  

Organizatorem wydarzenia są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Mecenasem imprezy jest Miasto Poznań. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Partnerami strategicznymi są Teatr Muzyczny w Poznaniu, Estrada Poznańska, CK Zamek.