NEWS
08.02.2024

Poznaj artystów, którzy wystąpią na Kayax Showcase!  

Kayax zasila listę wytwórni płytowych, których artyści wystąpią na NEXT FEST Music Showcase & Conference w ramach własnego przeglądu. Pierwsza w Polsce firma w branży muzycznej pracująca w modelu 360 stopni zaprasza na kwietniowe koncerty Filipa Grodowskiego, Nastii, Nago i Echo37. 

Kayax Production & Publishing powstał w 2001 roku. Ponad 20 lat działalności zaowocowało wydaniem blisko 200 albumów, wśród nich płyt, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki – „Maria Awaria” Marii Peszek, „Skała” Kayah, „LAX” Brodki, „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka, „Złoto” Krzysztofa Zalewskiego, „Błysk” zespołu Hey czy „Basta” Nosowskiej. Wytwórnia wspiera artystów na wielu poziomach ich działalności, od managementu, przez promocję, booking czy reprezentowanie praw autorskich twórców. 

Na scenie Kayax Showcase zagra pochodzący z Krakowa, zachwycający wrażliwością Filip Grodowski. W wakacje artysta opublikował drugi autorski nastrojowy i refleksyjny singiel „Świat Tobie Nic”, który powstał, gdy Filip miał 15 lat. W świat pełen brzmień alternatywy i soulu zabierze nas Nastia. Jej kojące dźwięki wokalu przy akompaniamencie przestrzennych gitar oraz analogowych syntezatorów urzekają. Pod koniec listopada ukazało się jej debiutanckie wydawnictwo „Lilie”. 

W ostatnich 2 latach podbijali alternatywne playlisty w Polsce, a w Poznaniu zaprezentują się z nowym materiałem. Mowa o zespole Nago, który mówi o sobie, że jest jak nocna zimowa kąpiel w jacuzzi, głaskanie kraba na wakacjach albo powrót autokarem ze szkolnej wycieczki. Wrocławski zespół powstał w 2021 roku, a pierwsze utwory wydawał pod okiem Andrzeja „Gieni” Markowskiego, na co dzień współpracującego z Zalewskim. 

Idealnym dopełnieniem Kayax Showcase wydaje się twórca, który redefiniuje stereotyp rapera. Echo37 swoją wrażliwość uważa za atut i nie boi się bycia innym. W swojej muzyce łączy skomplikowane technicznie elementy rapu ze śpiewem. Najbardziej odnajduje się w melancholijnych brzmieniach, jednak w jego repertuarze nie brakuje energicznych letniaków ani trapowych bangerów. 

NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 – bilety      

Przypominamy NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Karnety na festiwal i bilety upoważniające do udziału w koncertach na Placu Wolności są już dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl. Bilety na koncerty na Placu Wolności można też kupić na www.ebilet.pl.