NEWS
12.12.2023

Peleton Records na NEXT FEST – wyjątkowe przeglądy muzyczne w Poznaniu 

Niezależny label Peleton Records jako pierwszy dołącza do wyjątkowego programu przeglądów wytwórni i agencji muzycznych na NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024. W Poznaniu zaprezentują się cztery zespoły: Polish Ski Jumping, Meatballs, Jucha oraz Deadly Fire End. To zapowiedź pokazania zróżnicowanej oferty wybranych marek muzycznych na poznańskim wydarzeniu. 

Peleton Records słynie z bezkompromisowych rozwiązań i wprowadza interesującą jakość do polskiego undergroundu. W swojej działalności muzycznej wydali łącznie kilkanaście płyt (m.in. daysdaysdays, Zwidy, Karate Free Stylers, Hanako, Brooks Was Here i We Watch Clouds), zagrali setki koncertów w całej Polsce i zorganizowali trzy odsłony autorskiego festiwalu PELETON.FEST.  

„Założyliśmy Peleton Records, aby wydawane przez nas zespoły mogły cieszyć się opieką na mainstreamowym poziomie przy jednoczesnym szacunku dla etosu DIY, choć sami nie działaliśmy nigdy w mainstreamie” – mówią Paweł Kowalewicz, Artur Koszałko, Paweł Sarośko i Paweł Porzych, założyciele wytwórni. 

W programie NEXT FEST zagra Polish Ski Jumping, który tworzą byli członkowie hardcore’owego składu Foresight. Na scenę wracają w nostalgicznym wydaniu midwest emo i punk. W tonie post-hardcorowo-punkowym zagra także warszawski zespół Jucha z wokalem Michała Traczyka. Shoegaze zderzony z indie-rockową wrażliwością zaprezentuje Deadly Fire End, czyli wokalista Bibi, znany ze składu Hanako. Szczeciński kwartet Meatballs połączy różne style gitarowe, od pop-rocku przez math rock i midwest emo. Jedno jest pewne, przegląd Peleton Records daleki będzie od banału!