NEWS
28.03.2024

Panele dyskusyjne i warsztaty – pierwsze tematy ujawnione!

NEXT FEST Music Showcase & Conference to nie tylko muzyka w praktyce, czyli ta odbierana prosto ze scen, na których występować będą zaproszeni do Poznania artyści i artystki. To także muzyka w ujęciu teoretycznym, analizowana z różnych perspektyw, dyskutowana pod kątem rozmaitych zależności i składowych, zgłębiana do niewidocznych na pierwszy rzut oka warstw. 

Nie ma lepszej okazji do dyskusji na temat muzyki niż spotkanie się w jednym miejscu ludzi reprezentujących całą branżę, lecz jednocześnie zajmujących się odmiennymi obszarami w jej obrębie. To właśnie ten potencjał – potencjał spotkania czołowych w Polsce profesjonalistów rynku rozrywkowo-kulturalnego i nie tylko – wykorzystujemy układając program części konferencyjnej naszej imprezy, na którą składają się panele i warsztaty. 

Wybierając tematy warsztatów, tworząc koncepcje paneli i kompletując ich obsady zwracamy uwagę na najbardziej aktualne zagadnienia związane z branżą muzyczną, wsłuchujemy się w głosy tych, dla których organizujemy tę jakże ważną część naszego wydarzenia oraz staramy się wyjść naprzeciw temu, co dopiero nadejdzie. Analizujemy bieżące trendy i próbujemy wyprzedzić te, które majaczą na horyzoncie przyszłości. Wszystko po to, by wspólnie dzielić się wiedzą, doświadczeniami i różnymi perspektywami, co w ostatecznym rozrachunku ma budować potencjał tej sceny i jej profesjonalizm, a także jeszcze lepiej ją integrować. Wszak to właśnie osoby przyjeżdżające na NEXT FEST Music Showcase & Conference mają tu, w Poznaniu, poznawać się dzięki muzyce i łączyły ze sobą siły, by tworzyć coś nowego. 

Wśród tegorocznych tematów paneli nie mogło zabraknąć wątku obecności kultury w mieście i miasta w kulturze. Niezwykle istotnym (jeśli nie najistotniejszym) zagadnieniem jest kwestia zdrowia psychicznego w branży muzycznej oraz związane z nią pułapki i zagrożenia. Na koniec – mityczne Gen Z, czyli pokolenie, które zmienia krajobraz świata, w tym także muzyki i sposobów konsumowania jej samej oraz treści z nią związanych. 

Wśród warsztatów nie lada gratka – lekcja tekściarstwa z udziałem Pauliny Przybysz i Łony. To nie wszystko. Jedni wolą wyrażać emocje słowem, drudzy dźwiękiem, a trzeci obrazem i to dla nich przeznaczony będzie warsztat poświęcony fotografii koncertowej, którego uczestnicy – uwaga! – z teorii przejdą do praktyki!