NEWS
14.12.2023

Niebieski Label dołącza do wyjątkowych przeglądów na NEXT FEST w Poznaniu 

Kolejne wytwórnie muzyczne dołączają do kwietniowego NEXT FEST 2024. Niezależna muzyczna marka wspierająca młodych artystów – Niebieski Label – zaprezentuje swój showcase w Poznaniu. W programie Sara Kordowska, Kamil Kowalski, Pycorka i Na Wpół Ślepy Człowiek.  

Niebieski Label to wytwórnia muzyczna, która powstała w czasie pandemii a tworzą ją osoby z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Zajmują się m.in. pisaniem i produkcją piosenek, wydawnictwem i dystrybucją – sami też fizycznie tłoczą płyty CD.  

„Pomagamy młodym artystom spełniać ich marzenia. Aktywnie uczestniczymy w polskim rynku muzycznym i realnie, w jakimś procencie, go kreujemy. U nas zajawka tym, co robimy jest na pierwszy miejscu – bez tego nie wyobrażamy sobie pracy. Cieszymy się, że na horyzoncie pojawiają się takie inicjatywy jak NEXT FEST, który kieruje się takimi samymi wartościami. Wierzymy, że nasze energię muszą się spotkać – to nieuniknione– mówią założyciele wytwórni. 

W ramach Niebieski Label Showcase zagrają miłośnik hygge, baśni Andersena Pycorka, który koi electro-chilloutem wyposażonym w intrygujące beaty i grunge oraz pełna akustycznej i także elektronicznej lekkości Sara Kordowska. Zupełnie inne oblicze poetyckości pokaże Na Wpół Ślepy Człowiek, którego rap można uslyszeć na debiutanckim wydawnictwie „self_care”. W rejony indie-popu z pogranicza alternatywy zabierze Kamil Kowalski, którego twórczość znana z albumu „Dom” może zaskoczyć w najnowszym singlu „Po męsku”, w którym rozprawia się z krzywdzącymi stereotypami. Tytułowy kolor z niebieskiej wytwórni to przede wszystkim kolor przyjaźni, kreatywności i inspiracji – tego spodziewać się można w Poznaniu między 18 a 20 kwietnia 2024 r.!