NEWS
11.01.2024

Mocne granie z Anteną Krzyku na NEXT FEST w Poznaniu  

NEXT FEST to miejsce do prezentacji najciekawszych zjawisk muzycznych w Polsce oraz wyjątkowych przeglądów niezależnych wytwórni w duchu box in the box. Do grona ogłoszonych showcase’ów dołącza Antena Krzyku. W ramach ich selekcji muzycznej na NEXT FEST zagrają Only Mess, Penthouse i Steve Martins. Swój program zaprezentują też zespoły z Peleton Records, Niebieskiego Labelu i 33 Records. 

Antena Krzyku to najdłużej działająca, niezależna wytwórnia płytowa w Polsce, w tym roku obchodzi swoje 40-lecie. Wytwórnia, którą prowadzi Arek Marczyński, wywodzi się ze sceny punkowej, jednak z czasem profil muzyczny ewoluował ku noise’owi, postrockowi, muzyce elektronicznej czy jazzowi. W Antenie Krzyku swoje albumy wydawali m.in. Ewa Braun, Hey, Psychocukier, Pustki, Something Like Elvis, Starzy Singers, Pochwalone, Siksa oraz Hańba!. 

Dużo dobra dla miłośników i miłośniczek post hardcore’u i alternatywnego rocka dostaniemy od zespołu Only Mess. Michał Matraszek, Paweł Kuś, Grzegorz Łyjak i Emil Oczepowski grają dźwięki wynikające z fascynacji m.in. muzyką alternatywną lat 80. i 90. Słychać je na ich intrygującym wydawnictwie „6 songs recorded some time ago”. Z kolei Penthouse znany jest też z innych projektów, takich jak The Black Tapes, Colors, Jack Saint czy Ahimsa. W tej odsłonie muzycy prezentują brzmienie soulowych winyli z lat 70. czy synthów rodem z lat 80. Steve Martins w zeszłym roku wydali w Antenie Krzyku debiutancki album „19:11”. Zespół tworzą muzycy z Opola i Poznania zakochani w rockowych klimatach. To rockowa kapela, która w punkowej i hardrockowo-rock’n’rollowej intensywności wykonania, zachwyci niejednego fana grunge’u. 

Przypominamy NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Bilety są już dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl. W sprzedaży są dostępne już karnety z II puli w cenie 199 zł.