NEWS
11.12.2022

Tekst programowy

Ostatnie lata były wyjątkowo trudne dla środowiska muzycznego, a szczególnie dla młodych artystów. Na szczęście taki jest porządek świata, że po zimie następuje wiosna – festiwalowa wiosna!

Trudne czasy wymagają nowych rozwiązań. W mieście, gdzie równoprawne idee spotykają się z szacunkiem, wiele lat temu zrodziła się szczera potrzeba wymiany muzycznych doświadczeń.

Poznań przez długi czas kojarzył się z festiwalem Spring Break promującym młodych artystów, będącym miejscem spotkań polskiej branży muzycznej. Przez pandemię na trzy lata zniknęły z wiosennych kalendarzy spotkania, wędrówki między klubami, niecodzienne wydarzenia i koncerty przyszłych gwiazd. Tylko w Poznaniu udało się stworzyć niezapomnianą aurę i muzyczne zjawisko na miarę XXI wieku.

Pora więc na nowe otwarcie, zbudowane na solidnych fundamentach. Ta nowa siła mówi: (Let’s) make spring great again! Zapraszamy na NEXT FEST Music Showcase & Conference.

Wiosną 2023 roku, 20–22 kwietnia, w miejscach, które dobrze znacie, odbędzie się premierowa edycja NEXT FEST Music Showcase & Conference! Zjawiskowi debiutanci i debiutantki, kilkanaście klubów i sceny plenerowe, koncerty, spotkania, panele a przede wszystkim publiczność nie do pomylenia z żadnym innym festiwalem – to wszystko wraca za niespełna pół roku do Poznania. NEXT FEST powstaje ku inspiracji publiczności, mediów i branży muzycznej.

NEXT FEST to miejsce, w którym odkryjecie nowe, ulubione zespoły, artystki i artystów gotowych, żeby być „the next big thing”. To miejsce, gdzie poczujecie wsparcie dla różnych idei i nurtów, zobaczycie na własne oczy potencjał zjawiskowej muzyki i poznacie osoby, które profesjonalnie urzeczywistniają marzenia debiutujących gwiazd. U nas poczujecie się zauważone i wysłuchani.

Zależy nam na zrównoważonym rozwoju procesów tworzenia i produkcji muzyki, równości kultury i przemysłu muzycznego, różnorodności programu wolnego od dyskryminacji i promowaniu utalentowanych osób. Pokażemy, jak łączyć bogaty świat muzyczny z biznesem muzycznym i zaangażowaniem społecznym.

NEXT FEST to potencjał do odkrycia – przez Was i przez nas!

Zajrzyjcie na nasze kanały, na których w kolejnych tygodniach opublikujemy więcej szczegółów

Facebook

Instagram

Spotkajmy się wiosną w Poznaniu!

Make spring great again!
Ekipa Next Fest