NEWS
01.02.2024

FONOBO Label dołącza do muzycznych przeglądów na NEXT FEST w Poznaniu  

Kolejne wytwórnie muzyczne dołączają do kwietniowego NEXT FEST 2024. Niezależna muzyczna marka wspierająca młodych artystów FONOBO Label zaprezentuje swój showcase w Poznaniu. W programie Alicja, Hela, Przebiśniegi, the small town kids.    

FONOBO Label to niezależna wytwórnia muzyczna, która stawia na młodych i oryginalnych artystów. FONOBO zaufali jak dotąd Ralph Kaminski, Hela, Noże, Maria Tyszkiewicz, Stach Bukowski, Pola Chobot & Adam Baran, Rozen, Hyper Son, The Cassino, Jann, KIWI, Faustyna Maciejczuk, Agata Radziszewska, Magda Kluz, Proseko, Kamil Kempiński, SONAR, Klabiński. Obok działalności wydawniczej FONOBO oferuje także opiekę managerską, booking oraz współpracę z agencjami organizującymi festiwale w Polsce i za granicą. 

W ramach showcase FONOBO Label w Poznaniu wystąpi m.in. Alicja, która z powodzeniem rozkochuje swoich słuchaczy w brzmieniach muzyki R’n’B oraz soul, a w jej nowych utworach usłyszymy autorskie teksty opierające się na osobistych doświadczeniach. Wraz z kolejnymi singlami i trwającą pracą nad debiutanckim albumem poznajemy ją jednak na nowo, jako dojrzałą artystkę.  

Hela to utalentowana songwriterka i wokalistka okrzyknięta nadzieją polskiej sceny pop. Po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Zadebiutowała w 2020 roku utworem „Jedną Nogą” (obecnie utwór ma pół miliona odtworzeń na Spotify), którym podbiła serca słuchaczy. Rok później we współpracy z FONOBO Label wydała EP-kę „Na swój kształt”, na której znajdziemy kompozycje będące wyważonym miksem folkowych inspiracji z popowym brzmieniem i delikatnym wokalem. 

Działalność Przebiśniegów to próba balansowania między tym, co oczywiste i tym, co zagmatwane, ubrana w brzmienia z pogranicza kilku gatunków: indie popu, rocka, synth popu, funku i disco. To wypadkowa trzech osobowości i ich osobistych inspiracji oraz hołd dla formacji z lat 60-tych. Ich debiutancki singiel „Ostatni dom” zapewnił im sukces radiowy, przychylność dziennikarzy muzycznych i zainteresowanie ze strony słuchaczy. Zespół zakończył 2023 rok wyprzedanym koncertem premierowym w Warszawie. Obecnie grupa przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.  

the small town kids tworzą Filip Wojtal i Michał Świder, pochodzący z Polic młodzi artyści, których muzyczna współpraca rozpoczęła się od garażowego bandu coverowego i występów na szkolnych apelach oraz pokazach talentów. Na szczęście, ich licealna zajawka przerodziła się w nietuzinkowy projekt muzyczny, który cały czas zaskakuje swoją świeżością i odważnym podejściem do muzyki. Filip i Michał nie zamykają się w ramach jednego stylu. Czerpią z różnych gatunków i tworzą nieoczywiste zestawienia, które zostają w głowie na długo. Swoją debiutancką płytę „Miasta Duże i Małe”, wydali jesienią 2020 roku, a pod koniec 2022 roku nakładem FONOBO Label ukazało się ich kolejne wydawnictwo „Kto by pomyślał?”. Na albumie znalazł się podbijający serwisy streamingowe numer „Pomocy!”.   

NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 – bilety      

Przypominamy NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Karnety na festiwal i bilety upoważniające do udziału w koncertach na Placu Wolności są już dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl. Bilety na koncerty na Placu Wolności można też kupić na www.ebilet.pl.