NEWS
21.04.2023

Festiwalowa wiosna w Poznaniu! [GALERIA I WIDEO]

Poznań zielenią stoi! Za nami 1. dzień NEXT FEST

NEXT FEST trwa w najlepsze. Muzyczny maraton wystartowaliśmy wczoraj punkt 16.00 panelem inauguracyjnym z zespołem Kwiat Jabłoni. Rozmowę z udziałem Kasi i Jacka Sienkiewiczów poprzedziły krótkie przemówienia organizatorów wydarzenia: Marka Szymańskiego (Good Taste Production), Michała Wiraszki (Fundacja Trzy Sztuki) oraz Justyna Makowska (Urząd Miasta Poznania). Spotkanie poprowadził Piotr Stelmach (Radio 357).

Tuż po otwarciu wydarzenia odbył się jeszcze jeden panel z udziałem Oskara Strajna (Eurosonic Noorderslag), Dagi Gregorowicz (Dagadana) oraz Sebastiana Jóźwiaka (Astigmatic Records). Zaproszeni goście spotkali się, by poruszyć temat jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży muzycznej – Eurosonic Noorderslag w Groningen (Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Eurosonic i dlaczego w przyszłym roku nie może Was tam zabraknąć!).

O godz. 19.00 w kilku klubach jednocześnie rozpoczęły się pierwsze koncerty (Daria ze Śląska, Julia Rover, Sonia pisze piosenki, Krzewy, Ana Andrzejewska). Łącznie zabrzmiało 39 koncertów w kilkunastu miejscach w Poznaniu. Nie obyło się też bez niespodzianek! Kuba Karaś zaprosił na specjalny set podczas spontanicznego Secret Party. Wieczór zakończyliśmy afterem w klubie Schron, za deki wskoczyli wiśniosz i Nimm2.

Przed nami 4 panele w ramach konferencji. Dzisiaj na zamkowym dziedzińcu rusza Perła Feel The Beat Stage będą koncerty i silent disco, na które zaprasza Radio Nowy Świat. Wejście na dziedziniec od al. Niepodległości (obok Dublinera). Odpalamy też emuze.me Stage na Placu Wolności! Zagrają Julia Pietrucha i Ralph Kaminski.

Najnowsze informacje znajdują się na profilach NEXT FEST na Instagramie, Facebooku, na stronie www.nextfest.pl oraz w festiwalowej apce (Next Fest – Aplikacje w Google Play lub App Store. Posłuchaj też festiwalowej playlisty na: Spotify – Next Fest 2023.

📸 Maciej Chomik / Karol Podgórski / Dawid Majewski

Przypominamy też, że czekają na Was specjalne oferty i zniżki w zaprzyjaźnionych punktach gastronomicznych.

Do zobaczenia na festiwalowym szlaku! 🙂

Zobacz relację wideo z pierwszego dnia NEXT FEST!