NEWS
19.04.2023

Co, gdzie, kiedy, jak – przewodnik dla festiwalowiczów 

Cieszymy się, że jesteś częścią pierwszej edycji festiwalu  
NEXT FEST Music Showcase & Conference! 

Długo czekaliśmy na powrót wiosny, nie tylko tej astronomicznej, lecz także tej muzycznej. Mamy dla Was garść informacji organizacyjnych przed rozpoczynającym się niebawem NEXT FEST Music Showcase & Conference 2023. 

FESTIWAL 

Festiwal odbywa się w kilkunastu lokalizacjach na terenie Miasta Poznań w dniach 20-22 kwietnia 2023 (czwartek, piątek, sobota). W ramach festiwalu odbędzie się 120 koncertów w 15 lokalizacjach umiejscowionych w centrum miasta. Przemieszczenie się między najdalej zlokalizowanymi obiektami zajmuje spacerem nie więcej niż 15 minut. Pamiętajcie, że to showcase, liczba miejsc w klubach jest ograniczona i nienumerowana, więc planujecie koncerty z zapasem czasu!  

KONFERENCJA  

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury Zamek w Sali Kina Pałacowego oraz w sali Scena Nowa. Liczba miejsc na widowni jest ograniczona – o udziale w konferencjach decyduje kolejność wejść. 

APLIKACJA MOBILNA 

Zachęcamy do zbudowania swojej ścieżki festiwalowej! Udostępniamy darmową aplikację na systemy Android oraz iOS, w której znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące festiwalu oraz mapkę do poruszania się między lokalizacjami. Aplikacja NEXT FEST dostępna jest w Google Play oraz AppStore.

UDZIAŁ W FESTIWALU 

Udział w festiwalu możliwy jest wyłącznie na podstawie ważnego karnetu, który podlega wymianie na opaskę w Centrum Festiwalowym. Karnet daje możliwość udziału we wszystkich koncertach, after parties NEXT FEST. 

CENTRUM FESTIWALOWE W CK ZAMEK 

Centrum Festiwalowe mieści się w holu głównym Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań. Godziny otwarcia: 

czwartek / 20 kwietnia – 14.00-23.00 
piątek / 21 kwietnia – 9.30-23.00 
sobota / 22 kwietnia – 10.30-18.00 

KONCERTY NA PLACU WOLNOŚCI 

Bilety na koncerty na Placu Wolności będą wymieniane w punkcie obsługi na Placu Wolności i uprawniają do udziału w koncertach wymienionych na bilecie. Godziny otwarcia: 
 
piątek / 21 kwietnia w godzinach 17.30-21.30 
sobota / 22 kwietnia w godzinach 17.30-21.30 

 
INFORMACJA O BILETACH I WYMIANIE NA OPASKI 

  • • Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży online: 
    www.eventim.pl/eventseries/3275528/?affiliate=GTP 
  • • W dniu koncertów będzie możliwość zakupu karnetów i wymiany na opaski w Centrum Festiwalowym. 
  • • W dniu koncertów będzie możliwość zakupu biletów na Placu Wolności w punkcie obsługi przy Placu Wolności. 
  • • Każdy zakupiony bilet lub karnet podlega obowiązkowi wymiany na opaskę, gwarantującą wejście na festiwal. 
  • • Zachęcamy do wymiany karnetów lub biletów na opaski z wyprzedzeniem celem uniknięcia kolejek. 
  • • Bilety na koncerty na Placu Wolności wymieniane są na opaski wyłącznie w punkcie obsługi na Placu Wolności. 
     

JAK PORUSZAĆ SIĘ PO MIEŚCIE 

W centrum Poznania trwa przebudowa infrastruktury podziemnej, tras tramwajowych, chodników i jezdni. Poruszanie się po mieście jest utrudnione, dlatego najlepiej sprawdzi się przemieszczanie pieszo, rowerem lub hulajnogą. Odradzamy wjazd samochodem do centrum z uwagi na trwające prace.  

DOJAZD I PARKING 

Na festiwal można dotrzeć pieszo, rowerem, hulajnogą, pociągiem i innymi środkami komunikacji. Zachęcamy do zrezygnowania z samochodu i pozostawienia go na ogólnodostępnych parkingach. (m.in. pod Rondem Kaponiera, Centrum Handlowe Avenida, P&R przy ul. Św. Michała, parkingi buforowe przy ul. Maratońskiej oraz Chwaliszewo). 

HULAJNOGI 

Partner festiwalu Dott podstawi hulajnogi, aby sprawniej przemieszczać się pomiędzy klubami. Ich liczba jest ograniczona. Z kodem rabatowym FREEDOM nowi użytkownicy dostaną dwudziestominutowy przejazd za darmo. Stali użytkownicy otrzymają 2 pięciominutowe przejazdy z kodem NEXTFEST5
 
MAPA 

Zachęcamy do przejrzenia już teraz Mapy Google’a NEXT FEST: NEXT FEST – Moje Mapy Google  

 
STREFA GASTRONOMICZNA 

Polecamy korzystanie z zaprzyjaźnionych punktów gastronomicznych – kawiarni, restauracji i barów. Lista lokali i benefitów: www.nextfest.pl/wydarzenia-towarzyszace/ 
 
MERCH FESTIWALOWY 

W Centrum Festiwalowym dostępny będzie merch NEXT FEST. W asortymencie będą m.in. bawełniane torby, szaliki, przypinki i plakaty. 
 
PUNKT RZECZY ZNALEZIONYCH 

Na terenie festiwalu funkcjonuje punkt rzeczy znalezionych – prosimy o zgłaszanie się do Centrum Festiwalowego. 
 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE  

W ramach festiwalu przygotowaliśmy kilkanaście dodatkowych wydarzeń, koncertów, after parties, silent disco.  Dokładną ich rozpiskę znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej: https://nextfest.pl/wydarzenia-towarzyszace/  

GDZIE ZNAJDZIESZ EKIPĘ NEXT FEST?  

Będziemy wszędzie, poznasz nas po czarnych identyfikatorach! W razie jakichkolwiek pytań naszą Ekipę znajdziesz w Biurze Prasowym w CK Zamek. Będziemy również poruszać się po centrum Poznania, zatem spotkasz nas w każdym z klubów festiwalowych.  

BIURO PRASOWE 

Jesteś z mediów? Robisz zawodowo zdjęcia? Zapraszamy do biura prasowego w CK Zamek w sali Laboratorium 1 (parter) czwartek 20.04 w godzinach 14.00-18.00, piątek 21.04 i sobota 22.04 w godzinach 10.00-18.00. Wolisz na odległość? Napisz na media@nextfest.pl i podaj dalej!  

Do zobaczenia na festiwalowym szlaku!