NEWS
24.03.2023

Finałowe odliczanie i… ogłoszenie kolejnych artystów!

Jeśli ktoś myślał, że to koniec atrakcji, ten był w błędzie! Na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia, ekipa organizatorska NEXT FEST Showcase & Conference nie przestaje zaskakiwać. Do składu imprezy dołączają kolejni artyści i artystki, wśród których nie brakuje znanych nazw. Przekonajcie się sami!

Rozpoczynamy finałowe odliczanie do NEXT FEST Showcase & Conference! Już 20 kwietnia spotkamy się w Poznaniu, by celebrować święto polskiej muzyki i wziąć udział w największej w kraju integracji środowiska branżowego oraz publiczności. Koncerty, panele, warsztaty, networking – to wszystko i wiele więcej czeka nas już za nieco ponad trzy tygodnie!

Organizatorzy i organizatorki wydarzenia wciąż zaskakują nas kolejnymi ogłoszeniami. W ostatnich tygodniach poznaliśmy delegatów i delegatki, tematykę niektórych paneli dyskusyjnych i warsztatów. To nie wszystko – część informacji wciąż czeka, by ujrzeć światło dzienne.

Zanim do tego dojdzie, NEXT FEST Showcase & Conference wzbogaci się o kolejnych artystów i artystki, które w dniach 20-22 kwietnia wystąpią w Poznaniu. Są duże nazwiska, są debiuty, czyli wszystko o co najbardziej w festiwalu showcase’owym.

Sarsa zaczynała od alternatywnych i eksperymentalnych projektów, z czasem stając się coraz bardziej rozpoznawalna, także dzięki swojemu oryginalnemu wizerunkowi. Dziś Marty Markiewicz nikomu nie trzeba przedstawiać. Nie trzeba też przekonywać, że jej występy na żywo porywają niesamowitą energią. Artystka wydanym w 2022 roku albumem Runostany pokazała, że wraca do muzycznych korzeni. Teraz sięga choćby po postpunkowe inspiracje. Słychać je doskonale w piosence Balet, w której towarzyszy jej Zdechły Osa. Ana Andrzejewska na scenie występuje od najmłodszych lat. Jej wokal możecie znać z piosenki Zdechłam Kuby Kawalca. Charyzmatyczna artystka Ana Andrzejewska przyznaje, że jest melancholijna, co odbija się na jej twórczości. Na przykład w piosence Bez Ciebie, napisanej do tekstu Haliny Poświatowskiej.  Cowboy Bebop to audiowizualna podróż do klimatu kultowego anime. A przygoda zaczyna się od Dizzy Boyz Brass Band, zespołu zakochanego w dęciakach. Dowodzona przez Jakuba Domańskiego grupa w swojej twórczości inspiruje się nie tylko dalekim wschodem, ale i zachodem. Zespół gra bowiem w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu. Energetyczne brzmienie gwarantowane.

Pochodzący z Kijowa Dub Head działa na scenie muzycznej od 2013 roku. W 2015 roku ukazała się jego EP-ka Entropy, na której pokazał swoje naukowe podejście do dźwięku, mocne funkowe groove’y i szczegółową produkcję. Oprócz tworzenia muzyki, Dub Head prowadzi własne studio, gdzie jest nauczycielem i inżynierem dźwięku. Monoconda Monoconda, czyli Oleksandr Filonenko to pochodzący z Kijowa multiinstrumentalista, kompozytor i producent. Własne kawałki wydaje od 2019 roku. Jak podkreśla, muzyka to dla niego ciągła eksploracja. Jego drugie wydawnictwo, nagrane podczas pandemii Low Light, zostało uznane za jedną z najlepszych płyt roku przez czołowych ukraińskich dziennikarzy muzycznych. Morphon – muzyk i producent, który ma koncie ma ponad 200 piosenek i współprace z artystami takimi jak Jamala, AGON czy Pianoboy. Kawałki, które tworzy, łączą w sobie gatunki takie jak hip-hop czy pop, bogate są także w elektroniczne brzmienia. Yuliia Vyzha Jej korzenie sięgają w głąb kulturowej przeszłości Ukrainy. Jak opowiada, całe życie spędziła na rozległych stepach Ukrainy. Stamtąd też czerpie inspiracje do swojej muzyki. Pełnej melancholii i wzruszeń, ale i siły oraz harmonii.

Najnowsze informacje znajdują się na profilu Instagram @nextfestmusicshowcase oraz na stronie www.nextfest.pl. Karnety dostępne są w sprzedaży na www.eventim.pl/nextfest23. Liczba karnetów w określonych pulach jest ograniczona (II pula – 199 zł, III pula – 229 zł). 

Organizatorem wydarzenia są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Mecenasem imprezy jest Miasto Poznań. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Partnerami strategicznymi są Teatr Muzyczny w Poznaniu, Estrada Poznańska, CK Zamek. Partnerami wydarzenia są Eventim, Tama, Blue Note, Dragon, Dubliner, W Starym Kinie, Pod Minogą, Lokum, Schron, Muchos. Partnerami medialnymi są Radio Nowy Świat, Radio Afera, Rytmy, „Gazeta Wyborcza”, cgm.pl, Interia, Meloradio, Antyradio.