Wystawa: MOMENTY – Matt Iwicki

CZWARTEK, 18.04
Mitte
GODZ. 16:00
Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 16.00 w klubo-piekarni Mitte. Wystawę oglądać można do 27 kwietnia.
Prace Matta Iwickego stawiają akcent nad momentami i przestrzeniami w klubo-piekarni Mitte, w których możemy się zatrzymać. Zachęcają do medytacji, analizowania ich form i detali. Jako materiały często wykorzystuje podzespoły elektroniczne, projektuje systemy algorytmiczne. Jego prace mają charakter nowomedialny, co widać w ich hybrydowych strukturach – technologia przeplata się z muliną, drewnem, szkłem. W swojej twórczości Iwicki mocno fascynuje się formalizmem (Winiarski, Kandinsky). Dzięki temu w kontakcie z pracą możemy zastygnąć na chwilę i przyjrzeć się dokładnie kolorom, położeniu elementów tworzących kompozycję – bez filtrowania ich przez nasze rozumienie, czy dynamiczną formę. Możemy wówczas skupić się jedynie na odczuwaniu.
Ceremonia, jaką jest picie herbaty, to jedna z pasji i wielka inspiracja dla Matta. To zainteresowanie widać w jego pracach, które zachęcają do zatrzymania się, medytacji, ale też pobycia trochę ze swoją duchowością – rozumianą w tym kontekście jako eksploracja swojej podświadomości.
Tytuł wystawy “Momenty” zwraca uwagę na istotność chwil, które tak jak w przypadku kontaktu z pracami “Kolor 1” i “Kolor 2”, są ulotne, nie powtórzą się. Bardzo łatwo przegapić moment, w którym dany detal przyciągnął nasz wzrok, a gdy spojrzymy na niego drugi raz – moment ten może być już zupełnie inny.
Jak mówi sam artysta: “Moje prace tworzą stan flow, który chciałbym przekazać odbiorcom wystawy…”.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
——————————————————————
Matt Iwicki – urodzony w Toruniu w 1999 roku. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Artysta, projektant graficzny, kreatywny programista, zajmujący się formalną eksploracją samoświadomości przy użyciu nowomedialnych technologii. Poprzez łączenie nieoczywistych materiałów, wykorzystywanie narzędzi w niekonwencjonalny sposób i syntezowanie metod pracy pochodzących z różnych mediów, poszukuje nowych wizualności powiązanych z odczuwaniem i byciem.
Projekty artysty były kilkukrotnie nominowane do Cover Awarts – plebiscytu na najlepszy polski dizajn muzyczny. W 2022 roku obraz artysty został zaprezentowany na wystawie 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki w Lublinie.
Aktualnie studiuje na kierunku Media Interaktywne i Widowiska na wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wystawę kuratoruje Michalina Janas.
Wystawę współorganizuje Zofia Czerniawska.