Czy istnieje uniwersalny przepis, by zostać zauważonym na muzycznej scenie, czy też każdy artysta to unikalna historia artystycznego przełomu? Co artysta może zrobić, żeby pomóc w odnalezieniu i pokochaniu swojej muzyki przez pierwszych fanów? Gdzie i jak poznajemy naszych nowych ulubionych artystów?
Podczas panelu poznamy osobiste historie trójki wschodzących artystów z line-upu NEXT FEST, którzy opowiedzą o wyzwaniach, zagrożeniach i szansach na początku swoich karier. Porozmawiamy też o zróżnicowanych sposobach na to, jak dać się odkryć w streamingu oraz o tym, jak Spotify wspiera młode talenty i pielęgnuje ich wzrost, między innymi poprzez projekt Fresh Finds Polska. W rozmowie o byciu odkrywanym i odkrywaniu wezmą udział Zuzanna Malisz, Daniel Godson, Klaudia Daliva, Olga Szmigielska oraz prowadzący panel Mateusz Smółka.
Editorial Lead w Spotify, z którym związany jest od 2017 roku. Odpowiada za strategię redakcyjną i playlistową w Polsce oraz w grupie rynków w Europie Południowej i Wschodniej. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za redakcję oraz programowanie treści muzycznych dla użytkowników, dbając o ich zaangażowanie i trafność rekomendacji w ramach różnorodnych doświadczeń muzycznych. W branży od 20 lat, w czasie których zdobywał doświadczenie jako dziennikarz, music programmer, PR & marketing manager, wykładowca czy radiowy dyrektor muzyczny.
Senior Editor w Spotify. Edytorka muzyczna, specjalistka ds. kultury i marketingu z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży muzycznej. Od ponad 4 lat związana ze Spotify, gdzie odpowiada za programming i curation na rynek polski – łączy artystów z odbiorcami na platformie, tworząc przestrzeń do eksploracji muzyki i odkrywania nowych artystów.
Mówi, że śpiewa tylko smutne, popowe piosenki. Śpiewa je za to absolutnie pięknie swoim ciepłym, matowym głosem. Za sprawą zespołu współtworzonego z ojcem i bratem, zaczęła od folku, z którego gładko przeszła do indie popu/americany w stylu Phoebe Bridgers, Faye Webster czy beabadoobee. Zuzanna Malisz należy do najciekawszych wokalistek w Polsce – czy charakterystyczna barwa i maniera śpiewu, w połączeniu z talentem do pisania piosenek o radiowym potencjale, są przepisem na nową, nieoczywistą gwiazdę rodzimego alt popu? Czas pokaże.
Artysta, który zyskał rozgłos dzięki unikalnemu połączeniu gospelowych korzeni z nowoczesnym brzmieniem i r&b. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w rodzinie, gdzie śpiew był codziennością, a edukacja w szkole muzycznej oraz zamiłowanie do gospelowych brzmień ukształtowały jego wrażliwość. Pierwsze kroki w szerszym świecie muzyki stawiał dzięki TikTokowi. W 2022 roku pokazał swój pierwszy singiel – „Memories”. Przełomem był utwór „Czuję, więc jestem?”. W 2024 roku Godson nawiązał współpracę z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Znakami rozpoznawczymi Godsona są autentyczność i głęboki przekaz, któremu daleko od banału.
Artystka, która zachwyca swoją wyjątkową wrażliwością i głębią twórczości. Pochodzi z Gdańska, ma filipińskie korzenie, a jej muzyka łączy elementy alternatywnego popu, R&B i elektroniki. Jak twierdzi, nie lubi mówić wprost, więc pisze piosenki. Z jednej strony jest w nich determinacja i ulga, z drugiej zaś nostalgia. Na jesień planowany jest jej debiutancki na album, którego fragmenty zapewne ujawni podczas koncertu w Poznaniu.