Ale zaraz, zaraz, jak to: na trzeźwo? Sex, drugs & rock’n’roll – muzyka, festiwale, popkultura i kontrkultura nierozerwalnie związane są z odmiennymi stanami świadomości. Czy bez dragów i alko nie byłoby jednak nudno? Z Martą Markiewicz, organizatorką imprez SobeRave, autorką książki „Bez dragów i alko jestem nudna”, Superbohaterką „Wysokich Obcasów” 2025, WalusiemKraksąKryzysem, który w odmęty uzależnień zanurza się w swoich tekstach, oraz Pawłem Trzcińskim z agencji koncertowej Distorted Agency, psychologiem specjalizującym się m.in. w terapii DDA, członkiem zespołu terapeutów psychodelicznych w Centrum Badań Klinicznych PI-House, zastanowimy się, po co nam w tej całej muzycznej zabawie używki – co nam robią złego, a co fajnego. I jeśli nie alko, to co? Trzeźwi, na rauszu, na kacu – przyjdźcie. Nie oceniamy. Rozmawiamy.
Wiceszef działu kultura Gazety Wyborczej, dziennikarz muzyczny, pomysłodawca nagrody Sanki dla najlepszych nowych twarzy na polskiej scenie muzycznej.
Promotorka trzeźwości, organizuje imprezy SobeRave oraz szybkie randki w całej Polsce. Autorka książki „Bez alko i dragów jestem nudna”, napisanej pod skrzydłem Julka Strachoty i Kuby Żulczyka w wydawnictwie Newhomers.
Przez lata związany z takimi imprezami jak OFF Festival w Katowicach czy Domoffon w Łodzi. Oprócz aktywnej praktyki psychologicznej oraz pracy naukowej zajmował się także managementem i bookingiem m.in. Tomasza Makowieckiego, Błażeja Króla czy projektu Mister D. Doroty Masłowskiej.
Jedna z najbardziej intrygujących postaci w polskiej muzyce gitarowej ostatnich lat, która tchnęła mnóstwo świeżego powietrza w tę szeroko pojętą dziedzinę oraz przyciągnęła do niej nową publiczność. Laureat szeregu nagród, z Fryderykiem na czele. WaluśKraksaKryzys udowodnił, że post-rockowa estetyka niezmiennie jest wdzięcznym nośnikiem dla artysty chcącego powiedzieć coś więcej. Egzystencjalne rozterki i kontestująca postawa głosu, z którym utożsamiają się zarówno millenialsi, jak i reprezentanci Gen Z, to przykład, że artystyczna odwaga ważniejsza jest od choćby najlepszego adaptowania się do obowiązujących trendów.