W tłumie łatwo zniknąć. Ale można też zostać zauważonym. Porozmawiamy o tym, jak tworzyć wspólne, bezpieczne przestrzenie na festiwalach – gdzie obecność, empatia i reakcja są równie ważne jak muzyka. „Uważaj na siebie” to akt troski, ale też zaproszenie do wspólnej odpowiedzialności. O siebie. O innych. O atmosferę, w której wszyscy możemy czuć się bezpiecznej. Podczas panelu realizowanego pod egidą BitterSweet Talks porozmawiamy o tym, czym jest realne bezpieczeństwo na wydarzeniach muzycznych – i dlaczego nie kończy się ono na barierkach i ochronie. W centrum tej rozmowy znajdą się emocje, relacje, zdrowie psychiczne i gotowość do reakcji. Opowiemy o kulisach kampanii „Widzę Cię – uważaj na siebie”, inicjatywach realizowanych na innych festiwalach muzycznych takich jak „Bye Bye HPV”, akcji „Bezpieczny powrót do domu” czy „Pierwsza Pomoc dla Zdrowia Psychicznego” – czyli o trzech prostych zasadach, które mogą uratować komuś życie. Czy można tworzyć festiwal, który nie tylko bawi, ale też wspiera? Czy kultura może uczyć uważności? Dlaczego tak ważne jest poznanie i stosowanie zasad pierwszej pomocy przedspychologicznej? Czy festiwal to dobra platforma do rozmów nie tylko o muzyce?
Redaktorka „Pisma. Magazyn Opinii”, jego naczelna w latach 2019–2024, wiceprzewodnicząca Rady Polskich Mediów, członkini Press Club Polska. Reporterka i laureatka Grand Press 2017 w kategorii „wywiad”. Autorka i współautorka książek: „Pani Stefa”, „Środki transportu”, „Teraz ’43. Losy”, „Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików”. Jurorka Poznańskiej Nagrody Literackiej, WatchDocs 2024 i All about freedom festival 2024. Kuratorka Festiwalu Europejski Poeta Wolności.
Psycholożka o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia, pedagożka resocjalizacyjna, pedagożka prewencji patologii społecznej, psychopedagożka. Autorka książek „Współuzależnieni”, „Co ze mną nie tak” „Madame Monday – po dorosłemu” i podcastu Madame Monday, ekspertka projektu MŁODE GŁOWY, przewodnicząca rady Fundacji UNAWEZA. Członkini Rady Ekspertów ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie.
Edukatorka seksualna, seksuolożka i koordynatorka zespołu pomocowego SEXEDPL. Zajmuje się edukacją seksualną oraz pomocą psychologiczną. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi, osobami neuroatypowymi i z osobami z niepełnosprawnościami (w tym intelektualną).
Head of Brand festiwalu BitterSweet Festival. Od lat związana z agencją koncertową Good Taste Production, gdzie odpowiada za kreatywno-strategiczne koncepcje festiwali muzycznych. W przeszłości producentka tras m.in. Korteza, Brodki, Krzysztofa Zalewskiego czy zespołu LemON. Współtwórczyni projektu Babie Lato w ramach festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Prelegentka branżowych konferencji takich jak ILMC, Igrzyska Wolności, ESNS, Futures Forum czy Konferencja Fryderyk Festiwal. Społeczniczka angażująca się w działania charytatywne i projekty z pogranicza kultury i spraw społecznych. Obecnie odpowiada za rozwój formatu BitterSweet Talks i kampanii „Uważaj na siebie”, realizowanej podczas BitterSweet Festival.