10:00 - 11:30
Sala Zegarowa • CK Zamek
Panel dyskusyjny Trójka Polskie Radio
Polska piosenka
Jak radzi sobie dziś w radiu, streamingu i innych przestrzeniach?

Czy polskie piosenki mają dziś swoje miejsce w głównym nurcie, czy wciąż muszą się o nie ubiegać?
Jakie są różnice – i podobieństwa – między tym, co trafia na radiowe anteny, a tym, co dominuje na platformach streamingowych?

Media publiczne, jak Trójka Polskie Radio, od lat wspierają rozwój kultury i języka, tworząc przestrzeń dla twórczości w języku polskim. Streaming daje szansę na szybki kontakt z publicznością i międzynarodowy zasięg. W czasach nadmiaru treści szczególnie doceniamy to, co przyciąga uwagę, budzi emocje i zostaje z nami na dłużej – a taka właśnie może być dobrze napisana, ciekawie zaaranżowana, angażująca polska piosenka. Muzyka zbliża ludzi, nawet jeśli dzieli ich wszystko inne – daje wsparcie, gdy jest trudno, i spokój, kiedy świat przyspiesza.  

Czym wyróżnia się utwór, który trafia na radiową playlistę i zdobywa serca słuchaczy? Co pomaga twórcom i menedżerom skutecznie dotrzeć do publiczności? Porozmawiamy o jakości, promocji, roli redakcji muzycznych i streamingu, a także o tym, co sprawia, że piosenka naprawdę „działa” – porusza i zostaje w pamięci. Partnerem spotkania jest Trójka Polskie Radio. 

Panel dyskusyjny Trójka Polskie Radio
Prowadząca
dziennikarka muzyczna, Trójka Polskie Radio
Gosia Jakubowska

Dziennikarka muzyczna z blisko 10-letnim doświadczeniem radiowym. Obecnie związana z Trójką, w której wydaje programy słowno-muzyczne i prowadzi autorską audycję N3, w ramach której eksploruje muzykę eksperymentalną i awangardową. W przeszłości m.in. tour managerka i autorka podcastów.

Goście
producent muzyczny
Bartosz Dziedzic

Choć mówi o sobie, że jest głównie kompozytorem, to niewątpliwie należy mu się miano jednego z najważniejszych polskich producentów. „Granda” Brodki, „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło, “Dziewczyna POP” Darii Zawiałow – nad wszystkimi tymi płytami Bartosz Dziedzic roztoczył swoją pełną wyczucia i własnego stylu opiekę. Z jego talentu korzystają inni artyści, zarówno o ugruntowanej pozycji, jak i dopiero do niej aspirujący, a on nieustannie odciska ważny ślad na brzmieniu współczesnego polskiego popu.

CEO No lekko
Ada Rosińska

CEO agencji NO LEKKO, w ramach której realizuje projekty związane z szeroko pojętym PRem, marketingiem i managementem w branży kulturalno-rozrywkowej. Jak sama przyznaje, mówi mediom dobrze o artystach, a artyści dobrze mówią o niej – jako NO LEKKO pracowała już z połową branży, od debiutantów po największe gwiazdy.

Editorial Lead, Spotify
Mateusz Smółka

Editorial Lead w Spotify, z którym związany jest od 2017 roku. Odpowiada za strategię redakcyjną i playlistową w Polsce oraz w grupie rynków w Europie Południowej i Wschodniej. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za redakcję oraz programowanie treści muzycznych dla użytkowników, dbając o ich zaangażowanie i trafność rekomendacji w ramach różnorodnych doświadczeń muzycznych. W branży od 20 lat, w czasie których zdobywał doświadczenie jako dziennikarz, music programmer, PR & marketing manager, wykładowca czy radiowy dyrektor muzyczny.