The Future Forum: NFT, Blockchain, Metaverse i technologia Web 3.0, czyli o romansie sztuki z przyszłością

22.04.2023
Kino Pałacowe CK Zamek
GODZ. 12:45-14:15
powrót

The Future Forum: NFT, Blockchain, Metaverse i technologia Web 3.0, czyli o romansie sztuki z przyszłością

Prowadzący Artur Rawicz
Rozmowy Rawicza
Goście SWIERNALIS
Rafał Konieczny
Delphy RecordsBartosz Bilicki
InfluVerum

Czas rozwiać mity i skupić się na konkretach – bez mydlenia oczu, lukrowania i pomijania niewygodnych kwestii. Czy NFT faktycznie jest szansą dla artystów i artystek? Czy i jak może mieć wpływ na promocję ich twórczości i – co najważniejsze – jej monetyzację? Czy NFT i blockchain mogą być game changerem, który sprawi, że nawet niszowi twórcy i twórczynie będą godnie zarabiać, niezależnie od dyktatu algorytmów, liczby wyświetleń w serwisach streamingowych czy wielkości fanbase’u w mediach społecznościowych? By się tego dowiedzieć, należy zderzyć się z realiami. Zamiast teoretyków pięknie powtarzających marketingowe slogany, potrzebujemy doświadczeń praktyków – prawdziwych i szczerych. To właśnie osoby związane z branżą muzyczną, które zdecydowały się zrobić krok w stronę NFT, powinny zabrać głos i opowiedzieć o tym w sposób zrozumiały dla nas – ludzi także związanych ze światem muzyki i kultury, dla których NFT może okazać się szansą na realna zmianę, a nie kolejną obietnicą bez pokrycia. Dowiedzmy się, jaka jest prawda.

Prowadzący
Artur Rawicz
Rozmowy Rawicza

Dziennikarz, autor, freelancer, copywriter, fotograf i manager muzyczny. Twórca autorskiego podcastu „Rozmowy Rawicza – Muzyka Kultura Żyćko” oraz „Brutal Wieczorową Porą” dla Radio 357 w latach 2021/22. Autor okładek płyt, reportaży z dużych i małych wydarzeń muzycznych, oficjalny fotograf kilku festiwali.  Od lat związany z najstarszym, niezależnym portalem Codzienna Gazeta Muzyczna – CGM.pl. 

Występuje w roli panelisty i prowadzi warsztaty z fotografii koncertowej i dziennikarstwa. Członek Akademii Fonograficznej, wykładowca Akademii Menadżerów Muzycznych. Miłośnik przede wszystkim muzyki gitarowej. Ma na koncie setki publikacji w najróżniejszych mediach związanych z muzyką i kulturą, przeprowadził kilka tysięcy video-wywiadów z niemalże wszystkim liczącymi się i wschodzącymi gwiazdami polskiej muzyki, niezależnie od gatunku: od jazzu i bluesa, przez rock i pop, po klasykę i hip-hop.  

Gość
SWIERNALIS

Artysta związany z wytwórnią Kayax, który od lat zadziwia słuchaczy nieszablonowością. Na koncie ma wiele nietuzinkowych współprac z cenionymi artystami (Małgorzatą Ostrowską, Piotrem Roguckim, Michałem Szpakiem, Sarsą i innymi). Oscyluje gdzieś na granicach alternatywnego popu i elektronicznego rocka, zapuszczając się często w niespodziewane klimaty, takie jak rap czy muzyka dance. Poza muzyką jest entuzjastą technologii w sztuce – jako pierwszy Polak wszedł we współpracę z największą giełdą kryptowalutową Binance, gdzie udało mu się sprzedać swoją pierwszą kolekcję audio/video NFT przeznaczoną do użytku w metawersum.

Poza solową karierą Swiernalis pracuje jako producent muzyczny, pomagając innym artystom odnaleźć swoją przestrzeń. Brał udział w międzynarodowych songwriting campach jako przedstawiciel Polski, m.in. na Węgrzech czy w Portugalii. Na koncie ma udane współpracę z wytwórniami takimi jak Mystic Production, Delphy Records, Magic Records, i wieloma artystami niezrzeszonymi. Kocha kosmos i abstrakcję.

Gość
Rafał Konieczny
Delphy Records

Założyciel funkcjonującego od 2014 roku pierwszego w Polsce inkubatora artystycznego dla wokalistów Delphy Records oraz twórca agencji marketingu muzycznego Soundize Audio Branding. Manager artystyczny debiutantów, kompozytor, producent muzyczny i wykonawczy. Tworzył identyfikację dźwiękową m.in. dla Virgin Mobile, CityFit, Kanału Sportowego i XTB Brokers. Były dziennikarz prasowy i radiowy, zwolennik rewolucji blockchain i Web 3.0. W swoich działaniach wdraża rozwiązania dla branży muzycznej bazujące na technologiach NFT i AI. Jego życiowym celem jest przyczynienie się do świata, w którym muzycy w oparciu o najnowsze trendy technologiczne będą godnie żyć z własnej, nieskrępowanej twórczości bez konieczności dopasowywania się pod masowego odbiorcę.

Gość
Bartosz Bilicki
InfluVerum

Specjalista zajmującu się przeprowadzaniem instytucji sztuki oraz artystów do świata cyfrowego przy wykorzystaniu NFT. Od 2015 roku związany zawodowo z technologią łańcucha bloków i sztuczną inteligencją. Od 2018 roku jako założyciel i Prezes Zarządu stowarzyszenia Blockchain Polska zajmował się szerzeniem wiedzy w obszarze technologii blockchain i DLT organizując wydarzenia w Polsce i za granicą. Doradzał startupom, korporacjom, a także był członkiem Grupy Roboczej ds. Technologii Blockchain i DLT przy Ministerstwie Cyfryzacji. Fascynuje się poszukiwaniem realnych zastosowań dla innowacyjnych technologii.